Коло Знань
Середа, 19.06.2019, 19:05
| RSS
Головна Легені
Меню сайту
Друзі сайту
Веселись Со Всеми

Тупак Амару Шакур

Форма входу
Легені Якщо затримати подих на 1-2 хвилини, людина помре. Під час дихання з повітря в кров надходить кисень, необхідний усім клітинам людського тіла. Так само як для горіння потрібен достатній приток кисню, клітинам тіла теж необхідний кисень, щоб добувати енергію з поживних речовин, які доставляються кров'ю.

Дихальні шляхи Дихання
  • Носоглотка Зазвичай людиа дихає через ніс, хоча можна дихати і через рот. Далі повітря надходить униз по трубці , верхня частина якої — це глотка, середня — гортань і нижня — трахея.
  • Легені Трахеєю повітря надходить у легені — два рожевого кольору мішки, розміщені в грудній клітині. У легенях наявний у повітрі кисень переходить в кров.
  • Бронхи і бронхіоли Дихальна система з її розгалуженою системою трубок схожа на перевернене дерево із сотнями гілок. Найдрібніші її гілочки називаються бронхіолами.
  • З повітря в кров Коли людина дихає, кисень. що міститься в повітрі, переходить через тонкі стінки альвеол у найтонші кровоносні судини (капіляри), рясна мережа яких покриває повітряні мішечки. Не потрібний організму вуглекислий газ переходить через стінки альвеон із крові в повітрі і разом із видидихуваним повітрям видаляється з організму.
  • Зовнішне та клітенне дихання Під диханням розуміють не тільки чергування вдихів і видихів, а й окиснення в клітинах органічних речовин із звільненням наявної в них енергії (так зване клітинне, або тканинне дихання).
  • Аеробне й анаеробне дихання Клітинне дихання називають аеробним, якщо в звільнені енергії бере участь кисень, і анаеробним, якщо воно відбувається без участі кисню.

Copyright MyCorp © 2019
Сайт управляється системою uCoz